Araç Takipte Kampanya

Çevrimiçi Hizmet

Hakan Elektronik

Sosyal Medya Hesaplarımız

Yetkili Takograf Muayene Servisi

Kalibrayon Hizmetlerinde Her zaman yanınızdayız.

Ocak Ayına kadar Fiyatımız sabittir.

 

 

Sanayi ve Ticaret Bakanlığından onaylı Yetkili Takograf Servisi olarak Denizli İlinde hizmet vermekteyiz.

   PARS DT-101 Dijital takografın hem yerli hem milli olmasından dolayı Denizli'deki hizmet veren firması biziz. Fiyatlarımız ithal ürünlere göre çok uygundur Her konuda diğer ürünlerden üstündür.

   Montajı yapılan dijital takografların Tüv Türk vize istasyonlarından geçmesi için tarafımızdan Dijital Takograf tespit tutanağı hazırlanmaktadır. Bizden tespit tutanağı alındıktan sonra notere Dijital takografınızın faturasıyla birlikte gideceksiniz ve ruhsatınızın bir nüshası değişecektir. Sizlere sunduğumuz hizmetlerle zamandan kazanmanızı sağlar en kısa sürede bu süreci tamamlanızı sağlamaktayız.

    Bütün Dijital VDO Stoneridge Intellic Efas Pars Aselsan ve Analog takografların tüm kalibrasyon ve ayar hizmetleri tarafımızdan yapılmaktadır.

   Montaj içeriğinde elektrik ve sensör bağlantıları Mühürleme ve Kalibrasyon hizmetleri verilmektedir. Tecrübemize dayanarak diyoruz ki bizde km saati elektronik olan tüm araçların takografla aynı değere sahip olacaktır. Ayrıca diğer takografçıların hizmetlerinden farklı olarak kendi yazılım cihazlarımızla sesli uyarı sistemleri kullanılmaktadır. Bir Takograf Muayenesi nereye yapılırsa tüm sorunlarınızla ve ayarlarınızla aynı firma ilgilenmektedir. Yada bir muayene ücreti daha vererek başka firmadan muayene talep edebilirsiniz. Bu yüzden sorunlarınızı çözebilecek deneyimli, bilgili bir yer olarak bizi tercih etmeniz sizin yararınızadır. 

    HEDEFİNİZE GÜVENLE VARMANIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR.

Dijital Takografa geçişini yıllara göre Listesi
 
1996-1997-1998   model araçlar  =>  2016
1999-2000-2001   model araçlar  =>  2017
2002-2003-2004   model araçlar  =>  2018
2005-2006-2007   model araçlar  =>  2019
2008 ve  sonrası    model araçlar  =>  2020      YILLARINDA DEĞİŞİM YAPACAKLAR.
 
Takograf Kalibrasyon ve Muayene
HAKAN ELEKTRONİK olarak,  tüm dijital, analog takografların muayene ve damgalama işlemlerini yapmaktayız. Muayene ve damgalama işlemi size verilen Takograf Kalibrasyon belgesi ile belgelenmektedir.
 
Kalibrasyon belgesi, aracınızda bulunan takograf cihazının çalışır durumda ve tüm fonksiyonlarını yerine getirdiğini belgelemektedir.
 
Kalibrasyon belgesi araç muayene istasyonlarında (TÜV TÜRK) , kantarlarda, Polis ve Jandarma Trafik kontrollerinde istenilen bir belgedir. Belgesi bulunmayan araçlar, muayene istasyonlarında ağır kusurlu olarak işlem görmekte ve muayene olumsuz olarak değerlendirilmektedir.
 
Kalibrasyon belgesi, takograf cihazları için 2(iki) yıl geçerlidir. Kalibrasyon belgesi 1(bir) defa düzenlenir ve kaybedilmemesi gerekmetedir. Kayıp belgenin yenisi ücretsiz düzenlenememektedir. Belgede bulunan sertifika hologramı sadece bir kez üretilmiştir. Muayene istasyonları, takograf kalibrasyon belgesinin fotokopisini kabul etmemektedir, orjinal belge mutlaka yanınızda olmalıdır. Belge kaybedildiyse tekrar muayene işlemine tabi olup tekrar ücrete tabiidir.
 
Kalibrasyon belgesini sektörde tanınmış olmasından ziyade işini ehliyle yapan bilinçli muayene istasyonlarından almanızı tavsiye etmekteyiz. Takograf kalibrasyon belgesini aldıktan sonraki dönemde takografınız ile yaşayacağınız tüm sorunlara çözüm bulabilecek uzman kadrolu muayene istasyonlarını tercih etmeniz, yaptıracağınız işlemler sonrasında sorun yaşamamanızı sağlar.
 
 
Takograf Tamir & Bakım Hizmetleri kapsamında tüm arızalara bakılır.
 
Yedek Parça
* Dijital takograf sesli ve görüntülü uyarı cihazı
* 90 km hız uyarı sesli uyarı cihazı 
* 1318/1319 tip km saatlerine uyum sensörü
* Elektronik takograf yazıcı mekanizması
* Analog takograf çıkması
 
SIK SORULAN SORULAR
 
Kalibrasyon belgesini ne zaman yaptırmalıyım ?
Takograf kalibrasyon belgesi her 2 yılda bir periodik muayene öncesinde, lastik ebat değişikliklerinde, şanzuman ve diferanziel tamirlerinden sonra, takograf cihazınızı tekrar kalibrayon ettirmeniz gerekmektedir.
 
Kalibrasyon belgesini yaptırmazsam ceza yermiyim ?
Evet, Takograf kalibrasyon belgesi bulunmayan veya uygun olmayan araçlara Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personeli tarafından, kantarlarda, polis kontrol noktalarında yapılan incelemelerde cezai işlem uygulanmaktadır.
 
Takograf kalibrasyon belgesi ücreti ne kadar?
Takograf kalibrasyon belgesi, Her yıl resmi gazetede yayınlanan tarifeye göre ücretlendirilmektedir. 2017 Yılı için belirlenmiş Takograf Muayene Ücreti 61,90 TL + KDV’dir.
Ekstra hizmetler ücrete tabiidir. 
 
Takograf Cihazımı istediğim zaman değiştirebilir miyim?
Takograf Cihazınızı değiştirmek için geçerli bir sebebiniz olmak zorundadır. Bu sebepler, arıza veya kullanılmayacak kadar hasar görme gibi sınıflandırılabilir. Bu sebeplerle takograf cihazınızı yetkili servislerde uygun bir tutanakla değiştirebilirsiniz. Değiştirilen takograflar, en fazla bir ay icerisinde Trafik Tescil Dairelerinde araç ruhsatına işletilmesi gerekmektedir.
 
Hangi durumlarda cezai işlemlere maruz kalırım?
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan denetimlerde; takograf cihazınıza ilişkin kalibrasyon belgesi veya montaj etiketinin olmaması, geçerli bir kalibrasyon belgesinin olmaması, kalibrasyon belgesindeki ve montaj etiketindeki bilgilerde tutarsızlık olması, montaj etiketinin hasarlanmış yada yıpranmış olması, takograf cihazının damgalarının tam olmaması, takograf cihazı ve aksamlarında herhangi bir müdahalenin tespit edilmesi gibi durumlardaÖlçüler ve Ayar Kanunu gereği 1.464 Türk Lirasına kadar idari para cezası uygulanmaktadır.
 

Trafik Cezası Madde 31/1-b

Trafik Cezası Madde 31/1-b

Kamyon, çekici ve otobüslerde takoğraf, taksi otomobillerinde ise taksimetre bulundurmamak, kullanmamak veya kullanılır şekilde bulundurmamak,

2018 Ceza Miktarı (Ceza Tutarı Ne kadar?)

488,00 TL ( Peşin 366,00 TL)

Ceza Puanı (Sürücüler için)

20 ceza puanı

Ceza Kime Uygulanır

  • Sürücülere

Trafikten Men

  • Eksikliği giderilinceye kadar

Diğer Hususlar – Açıklamalar

Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca tescil plakasına da aynı miktar için ceza tutanağı düzenlenir.

Bu ceza için kullanılan ifadeler

  • araçta olması gerekli cezaları
  • takaograf cezaları
  • taksimetre açmama cezası
  • takograf – taksimetre bozuk
  • trafikten men
  • karayoll
© Hakan Elektronik - Hakan Durmuş Tarafından Tasarlanmıştır. Tel : 0 536 677 1234
Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation